Tarnobrzeg. Szpital przyjmuje chore dzieci.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeska pediatria pracuje. – Dzieci są przyjmowane – powiedział nam dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Wiktor Stasiak.  Łóżka dla chorych maluchów zostały zabezpieczone poza oddziałem pediatrycznym.

Nie ma jeszcze wyników badań szesnastolatki i jej mamy, które w miniony wtorek przyszły na izbę przyjęć oddziału pediatrycznego tarnobrzeskiego szpitala. Nastolatka została tam skierowana z objawami grypopodobnymi, w tym temperaturą i kaszlem. W rozmowie z lekarzem okazało się, że jej ojciec kilka dni wcześniej wrócił z Niemiec. Obie kobiety trafiły na oddział zakaźny szpitala w Mielcu. Oddział pediatryczny w Tarnobrzegu zamknięto do wyjaśnienia sprawy.

Dyrektor tarnobrzeskiego szpitala wspomniał, że wyniki  testów na obecność koronawirusa u dwóch kobiet mogą być znane za kilka godzin.

Wiktor Stasiak zwraca się także do wszystkich mieszkańców o rozsądne korzystanie ze świadczeń Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej. Dyrektor zachęca do korzystania z teleporad i kontaktu telefonicznego pod numerami:

15 812 33 84,

15 812 33 85,

lub

15 812 33 83