Tarnobrzeg. Sytuacja w szpitalu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W najbliższych dniach testowany pod kątem koronawirusa będzie personel Oddziału Neurologi Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. – Teraz jest na to jeszcze za wcześnie – powiedział nam dziś dyrektor szpitala, Wiktor Stasiak.

Po tym jak u dwójki pracowników oddziału potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, od soboty tarnobrzeska neurologia nie przyjmuje pacjentów.

Osoby z koronawirusem zeszły z dyżuru 22 i 23 kwietnia. Od styczności z zakażonym do pobrania wymazu musi upłynąć minimum siedem dni.

Mówi dyrektor Stasiak.

Na Oddziale Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przebywa obecnie 11 pacjentów.

W ostatnich dniach badania potwierdziły także koronawirusa u dwóch pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnobrzegu. Część personelu SOR przeszła już testy na SARS-CoV-2. – Kolejna grupa ma mieć pobrane wymazy w najbliższych dniach. Te osoby teraz nie pracują – powiedział nam dyrektor szpitala. Tarnobrzeski SOR funkcjonuje normalnie.

Od 27 marca zawieszona jest działalność Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Otwarcie interny jest uzależnione od powrotu do pracy personelu, który przeszedł zakażenie koronawirusem.