Tarnobrzeg. Sytuacja na drogach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od rana otrzymujemy od Państwa sygnały dotyczące sytuacji na drogach między innymi w Tarnobrzegu. To głosy z wczesnych godzin porannych.

I jeszcze sprzed godziny 9.00.

Za odśnieżanie na terenie Tarnobrzega odpowiada spółka Rejon Dróg Miejskich. Jak się dowiedzieliśmy na drogach w mieście drogowcy pracują dziś od trzeciej nad ranem.

Odśnieżanie przebiega według określonych standardów. Chodzi zarówno o czas reakcji jak i to w jakiej kolejności na określonych drogach pojawi się sprzęt. – Podpisaliśmy specjalny regulamin, do którego musimy się stosować – tłumaczy dyrektor techniczny Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu, Kazimierz Idzik.

Spółka dysponuje dwiema posypywarkami wraz z pługami odśnieżnymi typu ciężkiego, które doczepione do aut typu Scania pracują przede wszystkim na drogach głównych między innymi Wisłostradzie, Sikorskiego, Warszawskiej oraz wylotowych w kierunku Nowej Dęby czy Stalowej Woli. Na stanie RDM-u są też dwie średnie posypywarki i pługi doczepiane do ciągników.

Rejon Dróg Miejskich ma za zadanie tej zimy utrzymać w odpowiednim stanie 200 kilometrów dróg i około 100 kilometrów chodników na terenie Tarnobrzega.

Telefon alarmowy RDM to: 507 207 336