Tarnobrzeg. Świętowali pszczelarze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tarnobrzegu ma już sto lat. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego osiedlu Dzików. Po nabożeństwie jego uczestnicy w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych przeszli do Restauracji „Kameleon”, gdzie miała miejsce główna część wydarzenia.

Z okazji jubileuszu sztandar Rejonowego Koła Pszczelarzy w Tarnobrzegu został odznaczony medalem księdza Jana Dzierżonia. Z kolei zasłużeni pszczelarze i sympatycy pszczelarstwa otrzymali wyróżnienia i odznaczenia. W gronie osób, które odebrały Złotą Odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego znalazła się nasza redakcyjna koleżanka Ewa Wójcik Lis. Odznaka została jej przyznana za propagowanie na antenie Rada Leliwa tematyki pszczelarstwa.

W imieniu odznaczonych głos zabrał wiceprezes tarnobrzeskiego koła Lech Rogoża.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką w społeczeństwie pełnią pszczelarze.

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon jest zdania, że z okazji jubileuszu powinno się życzyć przede wszystkim wiedzy zarówno wśród pszczelarzy jak i społeczeństwa.

Sobotnie wydarzenie było momentem kulminacyjnym obchodów Roku Pszczelarzy w Tarnobrzegu. Mówi prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Tarnobrzegu Mieczysław Rawski.

Obecnie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Tarnobrzegu zrzesza 66 hodowców posiadających 2248 rodzin pszczelich.