Tarnobrzeg. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten rozpoczyna miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu tradycyjnie włącza się w obchody.

Autyzm to zaburzenie neurorozwojowe  charakteryzujące się trudnościami   w zakresie interakcji społecznych. Jest coraz częściej diagnozowany wśród dzieci.

Mówi dyrektor Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, Dariusz Chorzępa.

W najbliższy poniedziałek w ramach akcji solidarności z osobami autystycznymi  „Zaświeć się na niebiesko”,  Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych Fram podświetli niektóre obiekty miejskie.

5 kwietnia, o godzinie 10.00, w kościele świętej Barbary odprawiona zostanie msza święta. 6 kwietnia  o godzinie 16.00 odbędzie się konferencja naukowo-metodyczna on-line poświęcona problematyce autyzmu. Szczegóły na stronie www.pcen.pl. Tego samego dnia o godzinie 10.00 na terenie Zespołu Szkół Specjalnych rozpocznie się „Niebieski bieg” dla uczniów placówki, dzieci z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz pobliskiego Przedszkola numer 15.  W Galerii Okno Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Tarnobrzegu będzie też można obejrzeć wystawę fotografii uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.