Tarnobrzeg: Sukces uczniów górnika

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Trzyosobowa drużyna z Zespołu Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich Zawodów Sportowo-Obronnych ‚Sprawni jak żołnierze-2019’, które rozegrano w Krośnie. Górnik reprezentowali Jan Madej, Mateusz Perłowski oraz Wiktor Wójcik, i to oni pojadą na finał centralny do Bornego Sulinowa.

Podczas zawodów młodzież rywalizowała w teście sprawnościowym, rzucie granatem, strzelaniu, czy biegu na orientację. Młodzi ludzie sprawdzali też swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Dumy z sukcesu nie kryje nauczyciel wychowania fizycznego Witold Szkutniki który przygotowywał uczniów na te zawody. To pierwszy raz, kiedy zdobyliśmy puchar drużynowo – dodaje:

To nie koniec sukcesów drużyny z Tarnobrzega. Jan Madej został najlepszym strzelcem, a Mateusz Perłowski zajął III miejsce indywidualnie. Cała trójka należy do Związku Strzeleckiego.

W zawodach w Krośnie udział wzięła także drużyna z Centrum Edukacji Zawodowej ze Stalowej Woli czyli zwycięzcy etapu rejonowego, który w połowie maja odbył się w Tarnobrzegu. Uczniowie tej placówki w Krośnie zajęli ostatecznie 3 miejsce.