Tarnobrzeg. Spotkanie promujące nietypowy przewodnik turystyczny.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Osoby  niewidome i słabowidzące dzięki tej publikacji mogą poznać piękny zakątek Podkarpacia. Dziś w Tarnobrzegu, w filii numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Serbinów odbyło się spotkanie z autorką nietypowego przewodnika. Książka Elżbiety Markowskiej zatytułowana „Kraina bieszczadzkich jezior pod palcami”,  powstała w ramach projektu pod nazwą „Turysta z niepełnosprawnością wzroku w krainie bieszczadzkich jezior” realizowanego przez rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Mówi autorka książki, przedstawicielka Fundacji Szansa Dla Niewidomych Elżbieta Markowska.

Podczas dzisiejszego spotkania osoby niewidome i słabowidzące z  Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego otrzymały bezpłatnie książkę „Kraina bieszczadzkich jezior pod palcami”. Publikację turystyczną będzie można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu, będzie też udostępniana przez Tarnobrzeskie Koło Polskiego Związku Niewidomych. Książka trafi do Starostwa Tarnobrzeskiego i Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Spotkania promujące przewodnik oprócz Tarnobrzega miały miejsce w Jarosławiu i Brzozowie. 30 listopada  wydarzenie zaplanowano w Krośnie a 5 grudnia w Rzeszowie.