reklama

Tarnobrzeg. Spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S74.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu przez Tarnobrzeg nowo projektowanej drogi ekspresowej S74 odbyło się dziś w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Trasa o łącznej długości 71 kilometrów, której budowa planowana jest w latach 2024-2028 ma połączyć Nisko z Opatowem.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawiciele firmy, która projektuje trasę, a także wiceprezydent Tarnobrzega, Mirosław Pluta.

Blisko setce zebranych mieszkańców miasta przedstawiono kilka wariantów przebiegu drogi.

„Nie budujcie nam piekła na ziemi”, „ Pozwólcie nam współdecydować” między innymi takie hasła widniały na transparentach przyniesionych przez część tarnobrzeżan, których działki znajdują się na trasach planowanej S74 lub w bezpośrednim jej sąsiedztwie.

Propozycja przebiegu trasy przez tarnobrzeskie osiedle Zakrzów wywołały najwięcej uwag. Mówi mieszkaniec osiedla Paweł Paradowski.

Ludzie przedstawiali sugestie przebiegu trasy z dala od swoich domostw. Mówi Rafał Szymański przedstawiciel osiedla Zakrzów.

Podobnie Zofia Gądek, mieszkanka osiedla Wielowieś.

Pierwsze spotkania w sprawie drogi ekspresowej S74 miały miejsce 10 lat temu. Przypomniał zastępca dyrektora Rzeszowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wiesław Sowa.

Każdy z uczestników dzisiejszego spotkania mógł zadawać pytania w sprawie budowy S-74. Mógł też wypełnić przygotowany formularz opinii.

Projektowany przebieg drogi ekspresowej S74 zlokalizowany jest na terenie województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. Inwestycja obejmuje budowę drogi na odcinku od końca obwodnicy Opatowa w rejonie miejscowości Okalina Kolonia, na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do projektowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku na terenie województwa podkarpackiego, wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi.