Tarnobrzeg. Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 200 osób zasiadło do wspólnego śniadania wielkanocnego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. To bezdomni, samotni, niepełnosprawni a także seniorzy. Na stołach nie zabrakło wielkanocnych potraw. Żurku z kiełbasą i jajkiem, białej kiełbasy pieczonej z cebulką i koreczków śledziowych oraz słodkich ciast.

Do obecnych na hali mieszkańców zwrócił się prezydent miasta Dariusz Bożek. Włodarz życzył zdrowych, spokojnych i wesołych świąt.

Znajdujące się na stołach potrawy pobłogosławił biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Przy obsłudze Miejskiego Śniadania Wielkanocnego pomagała około dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klas o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół numer 1 imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. Mówi kierownik szkolenia praktycznego w placówce Małgorzata Tomczyk.

Organizatorami Miejskiego Śniadania Wielkanocnego był prezydent Tarnobrzega oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Potrawy, które znalazły się na stołach przygotowała firma z Leszna wyłoniona w ramach zapytania ofertowego złożonego przez MOPR.