Tarnobrzeg. Sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

– Sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim chcemy rozpocząć w czerwcu – powiedział nam prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Obecnie wiadomo już, że opłata za wjazd nad akwen  wynosić będzie 10 złotych. To jest o cztery złote więcej niż w latach ubiegłych.  Auta będą wjeżdżać  jednym wjazdem, od strony ulicy Wisłostrada, przy palmach. Kierowcy opłaty dokonywać będą w urządzeniach do poboru rozstawionych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Przewiduje się montaż 10 takich urządzeń.

Mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wciąż rozważane są ewentualne zwolnienia z opłat lub zniżki. Decyzja  w tej sprawie ma zapaść w najbliższym czasie.

Za parkowanie nie będą pobierane opłaty.

Przyjęto również organizację ruchu nad jeziorem. Zakłada ona jednokierunkowy ruch pojazdów, począwszy od wjazdu na wysokości palm, wzdłuż ulic Żeglarskiej i Plażowej – ruch wyłącznie w lewo lub w prawo,  aż do wyjazdów w kierunku Wisłostrady oraz ulicy Siarkowej. Na tym terenie wprowadzona została strefa zamieszkania dlatego parkowanie możliwe będzie tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Oprócz parkingów auto będzie można zostawić na całej długości ulicy Żeglarskiej i Plażowej w miejscach wyznaczonych.

Powierzchnia plaż nie ulegnie zmianie. Przed sezonem uzupełniony zostanie piasek.

Od kilku dni porządkowane są okolice zbiornika. W tym sezonie za utrzymanie czystości przy jeziorze odpowiadać  będzie Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybrane do tego celu w drodze przetargu ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. MOSiR  w imieniu gminy zarządza Jeziorem Tarnobrzeskim.

W ramach aktualnie dobiegających prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim wybudowano dwie drogi. Nową nawierzchnie, a także pasy rowerowe i dla pieszych zyskały ulice Plażowa i Żeglarska. Nad zbiornikiem powstały również obiekty gastronomiczne, toalety, przebieralnie oraz budynki dla służb ratowniczych i 329 nowych miejsc parkingowych, w tym 16 dla osób niepełnosprawnych.