Tarnobrzeg. Serce „EKO” stanęło na Placu Bartosza Głowackiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Inicjatywa ekologiczna i charytatywna w jednym, o nazwie „Nakręcamy EKO” miała dziś swój finał w Tarnobrzegu. Na Palcu Bartosza Głowackiego staną duży czerwony pojemnik w kształcie serca. Mieszkańcy mogą do niego wrzucać plastikowe nakrętki.

Przedsięwzięcie koordynowała czwórka uczniów z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnobrzegu. Mówią Aleksandra Ciżyńska, Justyna Kosior, Jan Radoń i Piotr Paradowski.

Na Plac Bartosza Głowackiego, z nakrętkami, przyszli dziś uczniowie „Hetmana”, mali reprezentanci Przedszkola numer 5, a także mieszkańcy miasta.  Nie zabrakło prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka.

Działania młodzieży pochwalił dyrektor „Hetmana”, Paweł Dobrowolski.

W ramach akcji „Nakręcamy EKO” uczniowie LO odwiedzali  tarnobrzeskie przedszkola i szkoły podstawowe, gdzie  podczas specjalnych spotkań przekazywali  dzieciom informacje o tym jak dbać o środowisko.

„Nakręcamy EKO”  jest społecznym projektem przeprowadzonym w ramach ogólnopolskiej olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii.  Młodzież organizując wydarzenie  nabywa kompetencji przydatnych w życiu zawodowym.