Tarnobrzeg. Seniorzy w radiu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

50 uczestników ma Dom Dziennego Pobytu, przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu. Zadaniem placówki jest aktywizowanie ludzi starszych, wypełnianie  im czasu wolnego, zapewnienie terapii nie odrywając od własnego środowiska, a także  pomaganie w załatwianiu spraw socjalno-bytowych.

W środę seniorki i seniorzy z Domu Dziennego Pobytu wraz z pracowniczką placówki, Jadwigą Sochaj, odwiedzili tarnobrzeską redakcję Radia Leliwa. Goście zapoznali się z pracą dziennikarzy. Opowiedzieli również, czym jest dla nich możliwość spędzania czasu w Domu Dziennego Pobytu.

Tadeusz Klich w DDP, przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu jest od pół roku.

Zofia Tyniec jest uczestniczką DDP od ponad sześciu lat.

Od blisko czterech lat do Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu przychodzi Jan, Zdzisław Stępiński, który lubi udzielać się w ogrodzie przylegającym do placówki.

Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Kopernika w Tarnobrzegu  jest jednym z działów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. To  placówka półstacjonarna, która  świadczy usługi opiekuńcze w szczególności dla osób, które ze względu na wiek wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokojeniu niezbędnych potrzeb życiowych. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od  7.30  do 15.30. Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu podejmują wiele aktywności, spotykają się z ciekawymi ludźmi, jeżdżą na wycieczki. W ostatnich latach działalność tę w znaczny sposób ograniczyła pandemia koronawirusa.