Tarnobrzeg, Sandomierz. Śpiewająco o higienie.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Powstała „Piosenka o myciu rąk”. Jej głównymi adresatami mają być dzieci. Inicjatorką przedsięwzięcia, autorką tekstu piosenki jest sandomierzanka, Ewa Miękina, kierowniczka Referatu Zuchowego Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Muzykę ułożył kompozytor i aranżer Robert Wiórkiewicz z Sandomierza. Utwór zaśpiewała Emilia Piątkowska z Tarnobrzega. Wokal został nagrany w tarnobrzeskim Studiu Pro-Media, Jarosława Piątkowskiego, a całość zrealizowano w AR-STUDIO Roberta Wiórkiewicza. Jest to akcja w całości charytatywna.

Obecnie wszyscy w sposób szczególny powinni przestrzegać zasad higieny. Podstawową zasadą jest dokładne mycie rąk. Zdaniem pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Ewy Miękiny do najmłodszych najłatwiej dotrzeć przez piosenkę.

W akcję bez wahania zaangażował się Robert Wiórkiewicz, który skomponował muzykę do tekstu.

Utwór śpiewa wokalistka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, Emilia Piątkowska.

Piosenka została nagrana w Studiu Pro-Media. – Dołożyłem swoją cegiełkę do świetnego pomysłu – powiedział właściciel studia, Jarosław Piątkowski.

„Piosenka o myciu rąk” udostępniana jest w mediach społecznościowych. W działaniach edukacyjnych on-line mogą ją wykorzystywać między innymi nauczyciele. Osoby zaangażowane w projekt pragną, aby dotarła ona do jak największego kręgu odbiorców dlatego poszukują osoby, która charytatywnie stworzy animację do tego utworu.

Posłuchaj. “Piosenka o myciu rąk”.