Tarnobrzeg, Sandomierz: „Julka zatańczy” – 27 i 28 grudnia.

Data publikacji: Kategoria: , , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa
12–letnia ciężko chora sandomierzanka Julia Skurska przejdzie kolejną operację w Dallas w USA. Julia urodziła się z dwiema rzadkimi chorobami genetycznymi. Kości czaszki dziewczynki nie rosną, co powoduje między innymi problemy ze słuchem i wzrokiem a ponadto deformację twarzy. Dziewczynka przeszła już kilka skomplikowanych zabiegów. Ostatni miał miejsce w Stanach Zjednoczonych rok temu. Kosztował 170 tys zł. Przed Julią kolejna operacja w amerykańskiej klinice.

Mama Julii Małgorzata Skurska, która nieustannie podkreśla życzliwość ludzi, od których po raz kolejny napływa pomoc, wyjaśnia, na czym będzie polegać operacja:

Koszt operacji to 310 tys zł. Dlatego też organizowane są różnego rodzaju zbiórki i inicjatywy, by pomóc uzbierać tak dużą kwotę.

Po kiermaszu w Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu, koncercie charytatywnym i kiermaszu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4, do  której uczęszcza Julia, oraz charytatywnym treningu w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu przyszedł czas na kolejne dwa koncerty charytatywne. Pierwszy odbędzie się 27 grudnia w Tarnobrzegu, drugi dzień później w Sandomierzu.

W organizację widowiska pod tytułem „Julka zatańczy” włączyli się prezydent Tarnobrzega, burmistrz Sandomierza, starostowie – sandomierski i tarnobrzeski oraz Fundacja „Mam serce”. 
W programie widowiska znajdą się występy Diany Ciecierskiej, Natalii Ciecierskiej, Fundacji Artystycznej „Ga Mon”, Formacji Tanecznej „Paradox”, Studia Tańca i Ruchu „Fram”, wokalistów LO im. Kopernika w Tarnobrzegu oraz aukcje charytatywne.
Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00: 27 grudnia w TDK w Tarnobrzegu, zaś 28 grudnia w hali MOSiR w Sandomierzu.
Patronat medialny Radio Leliwa.

Można także wesprzeć Julię, dołączając do zbiórki na stronie Fundacji ‚Się Pomaga’: www.siepomaga.pl/operacjajulii

 

(Joanna Sarwa)