Tarnobrzeg. Rusza Strefa Kibica.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020. W Tarnobrzegu, dziś o godzinie 18.00 rusza Strefa Kibica. Sympatycy piłki nożnej na telebimie będą mieli możliwość obejrzenia meczu Polska – Słowacja.

Podobnie jak w 2018 roku podczas Mundialu w Rosji, Strefa Kibica jest zlokalizowana na terenie Stadionu Miejskiego przy Alei Niepodległości.

Mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Docelowo kibice będą mogli obejrzeć sześć meczy grupowych, po dwa w dni, kiedy swoje mecze rozegra reprezentacja Polski oraz wszystkie mecze rozgrywane od 1/8 finału Mistrzostw Europy. Mecze na telebimie o powierzchni 21 metrów kwadratowych będzie można oglądać z trybuny od strony Alei Niepodległości. Wstęp jest bezpłatny. Organizator, Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg zadba między innymi o bezpieczeństwo i ofertę gastronomiczną.

W związku z tym, że Strefa Kibica nie stanowi imprezy masowej dla publiczności przygotowanych będzie każdorazowo 999 miejsc.

Środki finansowe na pokrycie kosztów organizacji Strefy Kibica w wysokości 20 000 złotych pochodzą z budżetu Miasta Tarnobrzega.