Tarnobrzeg. rozprawa w procesie oskarżonego o korupcje prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 Dziś przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu odbyła się kolejna rozprawa w  procesie oskarżonego o korupcje prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Wśród przesłuchanych byli: prezes Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu – Artur Anioł, kierownik Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Tarnobrzega – Lidia Staszczyk oraz Iwona Kulczycka – pracownik tego biura,  kierownik Centrum Obsługi Inwestora – Anita Stelmach i sekretarka prezydenta  Tarnobrzega Bernadeta Rawska.

Kolejną rozprawę zaplanowano na 25 marca.  Wówczas zeznawać ma żona Dariusza Kołka – Iwona Kołek. Przewidywana jest również konfrontacja Dariusza Kołka z radnym Leszkiem Ogorzałkiem oraz byłą naczelnik nieistniejącego już wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega, Jolantą Kociubą.

Prezydent Grzegorz Kiełb przebywał w tymczasowym areszcie od 23 lutego do 17 lipca ubiegłego roku po tym jak 21 lutego 2018-go tarnobrzeski przedsiębiorca i były radny Dariusz Kołek miał mu wręczyć  łapówkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Korzyść majątkowa miała mieć związek z wykonywaniem przez ówczesnego prezydenta uchwały Rady Miasta w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, osiedli  Mokrzyszów oraz Centrum. W obrębie obydwu terenów, działki inwestycyjne posiada Dariusz Kołek. Grzegorz Kiełb przyznał, że przyjął pieniądze. Stwierdził jednak, że była to pożyczka na cele kampanii wyborczej i że Dariusz Kołek sam wyszedł z inicjatywą tego typu pomocy przed wyborami prezydenckimi.