Tarnobrzeg. Rozpoczyna się Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś rozpoczyna się pierwszy Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu. Edycja on-line. W ramach wydarzenia do niedzieli na profilu facebookowym Tarnobrzeskiego Domu Kultury i w wydarzeniu Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu zostaną zamieszczone filmy i spotkania. Zainteresowani będą mogli obejrzeć transmisje na żywo, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Organizatorami przedsięwzięcia są Tarnobrzeski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu.

Festiwal zostanie uroczyście otwarty o godzinie 14.50. O 15.00 wiersze, bajki i powiastki Stanisława Jachowicza przeczyta aktor Teatru Współczesnego w Krakowie Marcin Raś. Kolejne wydarzenie o godzinie 18.00.

Mówi koordynatorka przedsięwzięcia, Renata Domka z TDK.

Joanna Zając-Slapničar jest także twórczynią logotypu festiwalu – Pana Kotka. Kocie motywy zostaną zresztą wykorzystane podczas dzisiejszych warsztatów. Potrzebne będą papier, klej, farby.

Zajęcia plastyczne pod nazwą „Festiwalowe DIY, czyli kocia maska i ptaszek w okienku” odbędą się też w niedzielę o godzinie 16.00.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach czterodniowej imprezy jest bezpłatny. Warto na bieżąco śledzić profil TDK-u ponieważ w trakcie festiwalu będą się tam pojawiać dodatkowe atrakcje i konkursy przygotowane przez organizatorów.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka.

Organizację festiwalu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stanisław Jachowicz to pochodzący z Tarnobrzega, jeden z najbardziej znanych polskich autorów literatury dziecięcej. Tworzył w XIX wieku. Napisał miedzy innymi popularny wiersz „ Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku…”.