Tarnobrzeg. Rozpoczęto wymianę zamków w mieszkaniach bloku TTBS.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś rozpoczęła się wymiana zamków w mieszkaniach nowego bloku Tarnobrzeskiego Budownictwa Społecznego przy ulicy Świętej Barbary w Tarnobrzegu. Roboty zleciła spółka TTBS, która jest w konflikcie z wykonawcą obiektu. Firma MarCom nie przekazała kluczy do lokali. – Nie otrzymaliśmy całkowitego wynagrodzenia za wykonaną pracę. Faktury są cały czas odsyłane – powiedział Sławomir Nowak, pełnomocnik generalnego wykonawcy inwestycji.

Wymiana zamków  w drzwiach mieszkań, pomieszczeń technicznych i na klatkach schodowych ma potrwać do przyszłego tygodnia. – Najemcy nie mają podstaw żeby się czegokolwiek obawiać – twierdzi prokurent TTBS Łukasz Mendrykowski.

Kilka osób zrezygnowało z mieszkań  w nowym bloku TTBS. – Mamy długą listę rezerwową więc nie ma ryzyka, że budynek nie zostanie zasiedlony – stwierdził Łukasz Mendrykowski.

– Skoro pieniądze nie zostały zapłacone to wymiana zamków przez TTBS jest bezprawna – mówi pełnomocnik wykonawcy. – Ostatecznie sprawę rozstrzygnie sąd – dodał Sławomir Nowak.

Sławomir Nowak powiedział również, że wykonawca wystąpił na drogę sądową z wnioskiem o ochronę posiadania.

Od sierpnia zeszłego roku 50 rodzin czeka na mieszkania w bloku TTBS przy ulicy Świętej Barbary.

Temat bieżącej sytuacji finansowej Tarnobrzeskiego Budownictwa Społecznego oraz sytuacji związanej  z budową bloku został umieszczony w porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Początek sesji o godzinie 13.00.

Fot. Archiwum