Tarnobrzeg. Rosyjscy dziennikarze nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rosyjscy dziennikarze  w Tarnobrzegu.  Sześć osób z obwodu Kaliningradzkiego wraz z prezydentem miasta Dariuszem Bożkiem odwiedziło tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Wizyta gości z Rosji odbywała się w ramach projektu „Pokażmy prawdziwą Polskę sąsiadom”. Realizują go Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz Fundacja Puszczy Rominckiej, dzięki dofinansowaniu uzyskanym z Ministerstwa Spraw Zewnętrznych.

W czasie wizyt studyjnych będących elementem projektu dziennikarzom prezentowane są dobre praktyki związane z rewitalizacją miast i obszarów funkcjonalnych.

Tarnobrzeg może się  pochwalić zagospodarowaniem obszaru po dawnej kopalni siarki.

Dziennikarze z Rosji zostali przyjęci przez prezydenta w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Dariusz Bożek opowiedział im historię miasta. Następnie na spotkaniu  z lokalnymi mediami dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Adam Strumiński  zdradzał gościom ciekawostki związane z Jeziorem Tarnobrzeskim.

Po spotkaniu w urzędzie  Rosjanie wraz  z prezydentem pojechali nad Jezioro Tarnobrzeskie. Goście  pokusili się o zjazd sześciusetmetrową tyrolką, odwiedzili Wake Park oraz stanicę żeglarską „Marina”.  Od pracowników urzędu dowiedzieli się jakie miasto ma plany związane z zagospodarowaniem akwenu.