Tarnobrzeg. „Rolnik” otworzył drzwi.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tuż przed wakacjami zdążyli  otworzyć drzwi. W tarnobrzeskim Zespole Szkół numer 2, popularnym „Rolniku” zorganizowano dziś dzień otwarty. Od rana przez mury szkoły i zielony teren wokół przewinęły się dziesiątki uczniów ostatnich klas podstawówek. Placówka po przeprowadzce z ulicy Kopernika od dwóch lat ma swoją siedzibę przy ulicy Jachowicza.

– Nabór do szkół średnich rozpoczął się miesiąc temu. Mamy już złożonych wiele podań, ale cieszy, że udało się zaprosić  naszych przyszłych uczniów – mówił dyrektor ZS numer 2 Marek Szczytyński.

– „Rolnik” to szkoła, w której kształtowane są postawy proekologiczne. – W ramach jednej z inicjatyw ekologicznych, w której wzięliśmy udział dostaliśmy lipę. Od jej posadzenia wszystko się zaczęło. Realizujemy strategię rozwoju ekologicznego, zasialiśmy łąkę kwietną i mamy ambitne plany – opowiada Marzena Jarosz nauczycielka przedmiotów ekonomicznych zawodowych w ZS2.

 Agnieszka Kołodziej, uczennica trzeciej klasy Technikum Logistyki w „Rolniku” zachwala swoją szkołę i podkreśla, że panuje w niej dobra atmosfera, a nauczyciele są po prostu ludzcy.

Młodzież, która zawitała dziś do tarnobrzeskiego „Rolnika” mogła zwiedzić szkołę, zapoznać się z bazą dydaktyczną, porozmawiać z nauczycielami, wziąć udział w zmaganiach sportowych, skosztować wypieków lub kiełbaski z grilla.