Tarnobrzeg. Rękodzieło, tradycyjna żywność, pokazy rzemiosła, koncerty.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś (niedziela 7 sierpnia) drugi dzień Jarmarku Dominikańskiego w Tarnobrzegu. W imprezie bierze udział około 100 wystawców z Polski, w tym z naszego regionu.

Odwiedzający imprezę mogą obejrzeć i kupić wyroby twórców rękodzieła. Makramy i nie tylko oferuje na swoim stoisku Katarzyna Jewiak, właścicielka marki Supełki i Węzełki.

Anita Ryba, prezeska Spółdzielni Socjalnej Łęgowianka dzieli stoisko z Renatą Sendrowicz prowadzącą „Renidzieło” Regionalne Rękodzieło Artystyczne.

Mówi Anita Ryba.

Renata Sendrowicz.

Wśród wystawców znaleźli się również producenci tradycyjnej żywności między innymi miodów. Mówi Łukasz Dubanik z „Pasieki Braci”.

Każdy, kto przyjdzie na Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu może też nabyć banknoty o nominale 22 Leliwy oraz żetony – jedną Leliwę, wydrukowane i wybite na część założycieli Kolekcji Dzikowskiej, Walerii i Jana Feliksa Tarnowskich. Mówi wiceprezes Podkarpackiego Towarzystwa Numizmatycznego w Tarnobrzegu, Marian Maciejski.

Wśród wydarzeń towarzyszących jarmarkowi prowadzona jest akcja edukacyjno-kulturalna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Polsko-Brazylijskie HAVEA Tarnobrzeg.

Mówi prezes Stowarzyszenia Polsko-Brazylijskiego „Havea” , Maciej Troll.

 

W programie Jarmarku Dominikańskiego są występy artystyczne. Dziś recital Wojciecha Woźnicy, a po nim koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Tarnobrzega. W repertuarze muzyka filmowa, klasyczna oraz rock’n’rolle. Następnie do tańca wszystkich poderwie Kapela Jaśki z Grębowa. Ludowe piosenki zaprezentują zaś Sokolanki. A wieczorem odbędzie się koncert Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem. Początek o godzinie 15.00.