Tarnobrzeg. Rejon Dróg Miejskich ma nowego prezesa.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zmiana na stanowisku zarządzającego jedną z tarnobrzeskich spółek miejskich. Były tarnobrzeski radny Marek Gosztyła nowym prezesem  Rejonu Dróg Miejskich. Dziś podczas Sesji Rady Miasta Tarnobrzega prezydent Dariusz Bożek dziękował za współpracę dotychczasowemu szefowi RDM-u Arturowi Aniołowi.

Marek Gosztyła zna spółkę. W przeszłości był przewodniczącym rady nadzorczej RDM-u, a potem współpracował z nią z ramienia swojej działalności projektowej.

– Widzę RDM jako podmiot działający na większą skalę – powiedział nam dziś nowy prezes spółki. Marek Gosztyła dodał, że koło połowy lipca spotka się z prezydentem i zastępca prezydenta Tarnobrzega po to, aby uzgodnić dokładne priorytety na ten rok.  Do pewnych ustaleń już doszło. Mówi Marek Gosztyła.

Prezes RDM uważa, że jedną z podstawowych trudności, które należy pokonać w drodze do rozwoju spółki jest pozyskanie nowych pracowników. Obecna kadra nie może być już bardziej wydajna. Aby firmę rozwinąć trzeba zatrudnić kolejne osoby. Niestety obecnie ludzie pracujący w drogownictwie są rozchwytywani.

Spółka Rejon Dróg Miejskich została powołana w 2003 roku. Firma w całości należy do miasta Tarnobrzeg. Jej podstawową działalnością gospodarczą są roboty związanie z budową dróg.