Tarnobrzeg, region. Burek sam nie poprosi o pomoc.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Każdy może wesprzeć bezdomne psy  w schronisku  w tarnobrzeskim Machowie.  Trwa VII edycja ogólnopolskiej zbiórki na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt pod nazwą „Burek sam nie poprosi o pomoc”.

Organizatorzy akcji: portal „Ratujemy Zwierzaki”, Interia oraz Fundacja Psi Los wytypowali  35 schronisk, przytulisk, fundacji z terenu Polski, które zapewniają dom dla bezdomnych niechcianych zwierząt. Na stronie internetowej www.ratujemyzwierzaki.pl    znajduje się ich lista. Widnieją na niej między innymi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu, Przytulisko na Wiśniowej w Sandomierzu oraz wspomniane Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Machowie. Można wesprzeć wybrane z wykazu  miejsce dowolną kwotą. Za zebrane środki zostanie kupiona karma.

Mówi przedstawicielka zarządu Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”, które prowadzi  schronisko w Machowie, Katarzyna Jugo.

Warto pamiętać, że zima jest najtrudniejszym okresem dla zwierząt w schroniskach. To wtedy aby ogrzać swój organizm, potrzebują zjeść więcej karmy, najlepiej wysokoenergetycznej.

Fot. www.ratujemyzwierzaki.pl