Tarnobrzeg. RDM gotów do zimy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu dla południowo wschodniej Polski. Alert obejmuje między innymi województwa świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie i obowiązuje do piątku 24 listopada do godziny 12.

W Tarnobrzegu podobnie jak w poprzednim sezonie za zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta odpowiedzialna będzie spółka Rejon Dróg Miejskich. Jak informuje dyrektor techniczny RDM Kazimierz Idzik, w porównaniu do ubiegłego roku, aż o 300% podrożała sól drogowa. Pomimo tego spółka zgromadziła na swoim placu około stu ton soli i powyżej 200 ton piasku. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba to zostaną dostarczone kolejne ilości obu materiałów. Pojazdy jak i maszyny wykorzystywane do odśnieżania i posypywania nawierzchni są w gotowości.

Na terenie Tarnobrzega zimowym utrzymaniem objętych jest około 100 kilometrów chodników i 200 kilometrów dróg.

Każda z ulic w mieście została przydzielona do jednego z czterech standardów zimowego utrzymania. W pierwszym jezdnia musi być „czarna” a służby muszą zareagować w ciągu 2 godzin od stwierdzenia zjawiska atmosferycznego.

Standard odśnieżania poszczególnych dróg w mieście można sprawdzić na stronie tarnobrzeskiego Rejonu Dróg Miejskich w zakładce „Akcja zima”.