Tarnobrzeg. Radość, wzruszenie, energia. Finał 12 akcji charytatywnej Choinka Życzeń.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu spotkali się dziś członkami zespołu PECTUS – gwiazdą tegorocznej 12 edycji akcji charytatywnej na rzecz placówki pod hasłem ‚Choinka życzeń’. Dla dzieci i młodzieży wizyta muzyków była ogromnym przeżyciem tym bardziej, że prezentowali program artystyczny przed gośćmi z małopolski.

Mówili Marek i Tomasz dwóch z czterech braci tworzących skład zespołu PECTUS. Dziś o 18.30 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Tarnobrzegu grupa będzie koncertować.

PECTUS dał przedsmak tego, czego będzie można posłuchać na ich koncercie.  Podczas występu królować będą tradycyjne kolędy i pastorałki, w tym góralskie.

Koncert poprzedzi występ uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

W związku z akcją ‚Choinka Życzeń’ na antenie Radia Leliwa prowadzona była licytacja. Podczas dzisiejszego wydarzenia  w Zespole Szkół Specjalnych obecny był Pan Mariusz, który licytację wygrał oraz pan Paweł, który wziął  w niej udział i również przekazał pieniądze na rzecz placówki. Przypomnijmy  w ten sposób zebrano siedem tysięcy złotych.

W Zespole Szkół Specjalnych nie zabrakło dziś prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka, który objął patronatem akcję.

Paweł Gospoś, prezes  Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych, które jest organizatorem Choinki Życzeń zapewnia, że zebrane podczas akcji pieniądze trafią do dzieci.

Zespół Szkół Specjalnych  w Tarnobrzegu,  zajmuje się dwoma grupami dzieci. Pierwsza to maluchy do 8. roku życia ze wczesnego wspomagania rozwoju. Drugą grupę stanowią dzieci niepełnosprawne intelektualnie. Łącznie to około 200 osób.

Patronat nad Choinką Życzeń objęło Radio Leliwa.