Tarnobrzeg. Radni udzielili prezydentowi absolutorium.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W środę Rada Miasta Tarnobrzega udzieliła prezydentowi Dariuszowi Bożkowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. „Za” było 16 radnych. Pięcioro wstrzymało się od głosu.
Wcześniej wykonanie budżetu Tarnobrzega 2020 pozytywnie zaopiniowały: Komisja Rewizyjna Rady Miasta Tarnobrzega oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie.
Wykonanie ubiegłorocznego budżetu Tarnobrzega poparł radny Damian Szwagierczak. – Pamiętajmy, że tamten rok był trudny ze względu na pandemię. Zrealizowano sporo inwestycji choć z punktu widzenia wielu mieszkańców i mojego również mogłoby być ich więcej. Należy jednak pamiętać, że za każdą z nich idą środki finansowe, o które w obecnym czasie po prostu trudno – powiedział nam radny Szwagierczak.

Od oddania głosu wstrzymał się radny Łukasz Nowak. – Wiele inwestycji było realizowanych w ubiegłym roku, ale pamiętajmy, że część z nich była zdjęta z budżetu 2019 i przesunięta właśnie na 2020 mówił radny, który odniósł się również do Budżetu Obywatelskiego 2020, a konkretnie do niekorzystnego dla Tarnobrzega wyroku sądu dotyczącego zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 pod nazwą „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”.

– W 2020 roku zrealizowaliśmy większość zamierzeń – powiedział prezydent Tarnobrzega. Dariusz Bożek zwrócił uwagę na wydatki poniesione z powodu pandemii, ale też na pomoc, której z powodu trudnej sytuacji miasto udzielało mieszkańcom w tym osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

 

W 2020 roku wydatki Tarnobrzega wyniosły blisko 367 milionów złotych, a dochody nieco ponad 352 miliony.