Tarnobrzeg. Radni uchwalili budżet miasta 2021.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzescy radni uchwalili budżet miasta na ten rok. Za przyjęciem uchwały budżetowej zagłosowało 16 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, jeden był przeciwny.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek powiedział o tegorocznym projekcie budżetu, że jest on pocovidowy.

Prezydent Tarnobrzega mówiąc o dużej inwestycji przewidzianej do realizowania w tym roku miał na myśli obwodnicę miasta. Dariusz Bożek podkreślił, że ogromną część budżetu pochłaniają wydatki związane z oświatą – aż 39%.

Wyrażając opinię o tarnobrzeskim budżecie 2021, radny Marian Zioło  powiedział iż cieszą dwie inwestycje. Budowa wspomnianej obwodnicy oraz modernizacja ulicy Orląt Lwowskich. Jego zdaniem w projekcie zabrakło inwestycji drogowych na osiedlach podmiejskich.

Tegoroczne plany budowy drogi obwodowej Tarnobrzega i modernizacji ulicy Orlą Lwowskich pochwala radny Łukasz Nowak. Do projektu budżetu ma jednak pewne zastrzeżenia.

– To jak w czasie pandemii został zrealizowany ubiegłoroczny budżet Tarnobrzega przekonuje do tego, aby zaufać zapisom w projekcie tegorocznego – powiedział nam radny Sławomir Partyka i w pierwszej kolejności wymienił obwodnicę.

Radny Partyka wyraził nadzieję na to, że w tym roku będzie kontynuowana współpraca miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

-Jest to budżet bardzo ostrożny – stwierdził radny Damian Szwagierczak.

Dochody na koniec tego roku według projektu budżetu mają wynieść 349 milionów złotych, natomiast wydatki 346 i pół miliona złotych. Dług Tarnobrzega na koniec minionego roku to 117 milionów złotych. Na obsługę zadłużenia w tym roku zaplanowano trzy miliony złotych.