Tarnobrzeg. Radni nie chcą uzdrowiska.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Tarnobrzega radni odrzucili projekt uchwały obywatelskiej w sprawie przystąpienia do prac związanych z uzyskaniem przez Tarnobrzeg statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej.

W uzasadnieniu projektu uchwały, którego pomysłodawcą był Witold Zych i pod którym podpisało się 772 mieszkańców Tarnobrzega widniało, że warunkiem nadania gminie statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej jest posiadanie złoża naturalnych surowców leczniczych o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Tarnobrzeg spełnia ten warunek, bo dysponuje złożami leczniczych wód siarczkowych w Rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego.

Podczas dyskusji tarnobrzescy radni zwracali uwagę między innymi na to, iż utworzenie uzdrowiska zablokuje możliwości rozwoju przemysłu w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej położonej  niedaleko od Jeziora Tarnobrzeskiego. Mówi radny Kamil Kalinka.

Pomysłodawca projektu uchwały Witold Zych próbował przekonywać radnych do tego, żeby przegłosowali uchwałę.

Przeciw przystąpieniu do prac związanych z uzyskaniem przez gminę Tarnobrzeg statusu uzdrowisko lub obszaru ochrony uzdrowiskowej głosowało 19 radnych, a dwoje nie oddało głosu.