reklama

Tarnobrzeg. Przyznano stypendia Fundacji LEONARDO.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pięciorgu wybitnie uzdolnionym młodym ludziom z Tarnobrzega i Nowej Dęby, w Dzień Nauczyciela wręczono stypendia Fundacji LEONARDO założonej  w 2017 roku przez Stowarzyszenie ESTEKA.

Zarząd fundacji spośród nadesłanych wniosków wybiera osoby wyjątkowe. Mówi prezes Fundacji LEONARDO, Anna Czaplińska.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się Mikołaj Majka, uczeń  2 klasy I społecznego LO imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Chłopiec jest między innymi laureatem XII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej ‚Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych 1921-1956”. Na swoim koncie ma  wiele sukcesów naukowych i średnią 5,9, podejmuje  działalność społeczną.

Stypendium otrzymał uczeń Szkoły  Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu, Kacper Janczy. Z zamiłowania społecznik. Wybrany do grona „Ośmiu Wspaniałych”. Chłopak ma bardzo dobre wyniki w nauce , z sukcesami bierze udział w dyktandach i konkursach matematycznych.

Z przyznanego stypendium cieszy się Julia Walczyna  z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.  Wzorowa uczennica i świetna wokalistka z osiągnięciami  w tej dziedzinie zarówno na szczeblu regionalnym, krajowym jak i międzynarodowym. Podejmuje działania wolontariackie, współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, była jedyną przedstawicielką Polski na Festiwalu Piosenki w Gruzji.

Emil Trela, to kolejny stypendysta. Uczeń Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie ma bardzo dobre wyniki w nauce, a wśród jego wielu  wyróżnień na uwagę zasługuje dotarcie do finału Międzynarodowego Konkursu Wokalnego ‚The Golden Boys”. W tym roku zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę specjalną  w ogólnopolskim Open Festival w Dębicy.

Stypendium otrzymała także Joanna Gorzała  z LO imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Dziewczyna ma świetne wyniki w nauce,  współpracuje z Sandomierską Akademią Musicalu  oraz  z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Tam za główna rolę  w musicalu ‚Miss Saigon”została wyróżniona przez recenzentów ‚złota maską” za debiut roku. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych.

Stypendium Fundacji LEONARDO przyznawane jest w formie pieniężnej. To jednorazowa wypłata   kwot od 600 do 1000 złotych.