Tarnobrzeg: Przywłaszczyła kartę bankomatową, odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

52-latka z Tarnobrzega odpowie za przywłaszczenie karty bankomatowej i używanie jej podczas zakupów. Według kodeksu karnego ten czyn to kradzież z włamaniem za które grodzi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega znalazła kartę płatniczą na chodniku w rejonie dworca PKS. Kobieta nie zwróciła karty do banku, lecz postanowiła ją wykorzystać do własnych celów.
Kobieta, w krótkim czasie zrobiła 21 płatności, w różnych sklepach i aptekach na terenie Tarnobrzega, do momentu, aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej 28-latki, właścicielki karty, zniknęło blisko 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość kobiety.

Policjanci zatrzymali kobietę przed jednym ze sklepów. Była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. 52-latka została przesłuchana, a śledczy przedstawili jej 21 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty, a następnie przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

Teraz za swoje postępowanie, będzie odpowiadała przed sądem.

https://podkarpacka.policja.gov.pl