Tarnobrzeg. Przypadki koronawirusa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obecność koronawirusa potwierdzono u trzech pracowników i dziewięciu pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno–Opiekuńczego w Tarnobrzegu. To dane z czwartku, 19 listopada.

Mówi kierownik placówki, Barbara Zych.

Sytuacja w placówce może być rozwojowa ponieważ kolejne osoby z zakładu czekają na wynik testu.

O sytuacji w zakładzie na bieżąco informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Tarnobrzegu i prezydent miasta. Personel jest w stałym kontakcie z rodzinami pacjentów przebywających w placówce. Kierownik Barbara Zych jest także do ich dyspozycji. Udostępnia swój numer telefonu w razie jakichkolwiek pytań dotyczących sytuacji w zakładzie 608 091 572. Zaznacza, że mimo przypadków zakażeń wśród pracowników obecnie zachowana jest ciągłość opieki nad podopiecznymi.

Barbara Zych prosi wsparcie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w postaci środków ochrony osobistej. – Tego nam potrzeba teraz naprawdę dużo. Tylko jednej doby personel zużywa nawet do 700 rękawiczek jednorazowych – mówi szefowa placówki.

Pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem w Zakładzie Pielęgnacyjno–Opiekuńczym w Tarnobrzegu pojawiły się wśród personelu około 20 października.

Fot. Arch.