Tarnobrzeg. Przygotowania do przeprowadzenia II tury wyborów prezydenckich.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu trwają ostatnie przygotowania do przeprowadzenia II tury wyborów prezydenckich. W najbliższą niedzielę, 12 lipca uprawnieni będą mogli oddać swój głos na jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o najwyższy urząd w państwie.

W dniu wyborów w Tarnobrzegu czynne będą 34 lokale wyborcze, z czego trzy wyodrębnione: w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu, Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym oraz Domu Pomocy Społecznej.

Kierownik Biura Rady Miasta Tarnobrzega, odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów w mieście, Sylwia Witczak przypomina.

Dziś od rana w Biurze Rady Miasta Tarnobrzega nie milkły telefony. Mieszkańcy dopytywali o wybory. Najczęściej o możliwość głosowania korespondencyjnego. Mówi Sylwia Witczak.

Tym razem w Tarnobrzegu chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło 261 osób, o 14 więcej niż przed I turą.

Ze względu na epidemię koronawirusa, w dniu wyborów członkowie komisji wyborczych będą zabezpieczeni maskami, przyłbicami, rękawiczkami, płynem do dezynfekcji. W każdej komisji wyznaczona zostanie jedna osoba do pilnowania czy w lokalu nie przebywa zbyto dużo ludzi.

W sobotę do wszystkich lokali wyborczych zostaną dostarczone karty do głosowania, spisy wyborców oraz niezbędne materiały biurowe.

W niedzielę lokale wyborcze w całym kraju zostaną otwarte o godzinie 7. 00. Głos w wyborach prezydenckich będzie można oddać do godziny 21.00.