Tarnobrzeg. Przychodnia „Nasze Zdrowie” najprawdopodobniej będzie przyjmować pacjentów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeska przychodnia „Nasze Zdrowie” z główną siedzibą przy ulicy Sienkiewicza 67, od 1 lipca najprawdopodobniej nadal będzie przyjmować pacjentów. NFZ nie chciał przedłużyć umowy  z NZOZ-em  z powodu nadmiernej liczby teleporad.

– W przypadku placówek POZ, którym umowy wygasają 30 czerwca, a które realizowały powyżej 90% teleporad, przez co nie sprawowały należytej opieki nad pacjentami, dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ może ponownie zweryfikować przekazywaną przez placówkę POZ sprawozdawczość. Powiedział  rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie Rafał Śliż.

– Wysłaliśmy do NFZ wyjaśnienie w sprawie porad udzielanych telefonicznie. Czekamy na odpowiedź – powiedział nam dziś lekarz przychodni Marek Pasierb.  Dodał, że do systemu teleinformatycznego przychodni wkradł się błąd i że liczba teleporad była na pewno mniejsza niż 90%.

Mówi  kierownik przychodni „Nasze Zdrowie”, przewodniczący Zarządu Podkarpackiego Porozumienia Zielonogórskiego lekarz Witold Kłoda.

W miniony czwartek NFZ opublikował listę przychodni na terenie kraju, które udzielały ponad 90% teleporad. Fundusz podał także, że taki poziom nie mógł zagwarantować bezpieczeństwa i właściwej opieki nad pacjentem i że w związku z tym nie zamierza  z wymienionymi podmiotami kontynuować współpracy.  Na listach jako jedyny na Podkarpaciu widniał tarnobrzeski  NZOZ „Nasze Zdrowie”.  Przekazano również, żeby pacjenci „Naszego Zdrowia” (ich liczba to około 10 tysięcy osób) od 1 lipca korzystali z usług  przychodni  „Machów” przy ulicy Strefowej oddalonej od centrum miasta o 10 kilometrów.

Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, do której należy tarnobrzeska przychodnie  „Nasze Zdrowie” w niedzielę  podpisała porozumienie z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie umów na udzielanie świadczeń w zakresie POZ, które traciły ważność z końcem tego miesiąca. Na oficjalnej stronie internetowej federacji można przeczytać, że  na mocy dokumentu, umowy z NFZ zostaną przedłużone do 2022 roku, a świadczeniodawcy  mieli podpisać aneksy.  Podpisany aneks wyszedł do NFZ również z  NZOZ „Nasze Zdrowie”.

Na stronie NFZ czytamy, że podpisanie aneksów oznacza, że pacjenci będą mieli zagwarantowaną opiekę lekarza POZ po 1 lipca.