Tarnobrzeg. Przekaż uczniom sprzęt komputerowy!

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

O przekazywanie do tarnobrzeskich szkół niepotrzebnego, ale czynnego sprzętu komputerowego apeluje prezydent miasta Dariusz Bożek.

– Po zebraniu danych z placówek oświatowych okazało się, że tego rodzaju wsparcia potrzebuje około 300 uczniów – powiedział dziś na naszej antenie prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Prezydent apeluje do firm, banków i osób prywatnych. Każdy kto posiada niepotrzebny sprzęt taki jak laptop, tablet, mikrofon, kamera, myszka, słuchawki, może go przekazać szkole, a ta rozdysponuje urządzenia między swoich uczniów.

W sprawie możliwości przekazania sprzętu komputerowego można kontaktować się z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta (tel. 15-822-65-70 wew. 214). Magistrat przekaże wszystkie dary szkołom. Po ustaniu epidemii wypożyczony uczniom sprzęt ma wrócić do szkół i służyć wszystkim uczniom.

Samorząd Tarnobrzega złożył wniosek o grant do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli. W ramach grantu można liczyć na 40 laptopów.