Tarnobrzeg. „Prymasówka” rozpoczęła współpracę z uczelnią wojskową.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeska „Prymasówka” rozpoczęła współpracę z Wojskową Akademią Techniczną imienia Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Umowę w tej sprawie podpisali dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu Marcin Pilarski i prorektor do spraw studenckich WAT  doktor habilitowana  Monika Szyłkowska.

Na mocy współpracy młodzież  z „Prymasówki” będzie  korzystać z oferty wykładów on-line uczelni oraz uczestniczyć w szkoleniach edukacyjnych i dniach otwartych Wojskowej Akademii Technicznej.

Mówi Katarzyna Jurkowska nauczycielka z Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu.

Zamiarem dyrektora „Prymasówki” jest utworzenie od przyszłego roku szkolnego Oddziału Przygotowania Wojskowego przy kierunku technik informatyk z obsługą dronów. Jest na to zgoda prezydenta Tarnobrzega.

W tym celu  planowane jest podpisanie kolejnego porozumienia o współpracy tym razem  z Wojskową Komisją Uzupełnień w Nisku oraz Jednostką Wojskową w Nowej Dębie.

Władze Zespołu Szkół numer 1 w  Tarnobrzegu dążą także do nawiązania kontaktu z przedsiębiorstwami branży wojskowej.  Podpisanie umów  z tymi podmiotami ma być dla uczniów „Prymasówki” furtką do obejmowania wysokich stanowisk na globalnym rynku racy.