Tarnobrzeg. „Prymasówka” i „Strzelec” rozpoczęły współpracę.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Porozumienie o współpracy podpisali dziś dyrektor Zespołu Szkół numer 1 imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu, Marcin Pilarski oraz prezes Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2002 Tarnobrzeg imienia Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Jędrusie”, Łukasz Kacprzak.  Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta Tarnobrzega.

Mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Dyrektor tarnobrzeskiej „Prymasówki” Marcin Pilarski.

Mówi Łukasz Kacprzak prezes tarnobrzeskiego „Strzelca”.

O tym na czym będzie polegała współpraca pomiędzy szkołą, a jednostką zdradza Katarzyna Jurkowska nauczycielka z Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu.

Zamiarem dyrekcji  „Prymasówki” jest utworzenie od przyszłego roku szkolnego oddziału przygotowania wojskowego przy kierunku technik informatyk z obsługą dronów. Jest na to zgoda prezydenta Tarnobrzega. W związku z planami szkoła w listopadzie nawiązała współpracę z Wojskową Akademia Techniczną w Warszawie.

Władze Zespołu Szkół numer 1 w  Tarnobrzegu dążą też do  podpisanie porozumienia o współpracy z Wojskową Komisją Uzupełnień w Nisku oraz Jednostką Wojskową w Nowej Dębie. Chcą także  nawiązania kontaktu z przedsiębiorstwami branży wojskowej.  Podpisanie umów  z tymi podmiotami ma być dla uczniów ‚Prymasówki’ furtką do obejmowania wysokich stanowisk na globalnym rynku racy.