Tarnobrzeg. Protest egzaminatorów WORD. Odwołano większość egzaminów.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu nie odbędzie się dziś większość egzaminów praktycznych na prawo jazdy. To efekt ogólnopolskiego protestu egzaminatorów WORDów. Domagają się oni wzrostu wynagrodzenia oraz zmiany sposobu oceniania kandydatów na przyszłych kierowców.

Jak poinformował Radio Leliwa dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka szefostwo ośrodka nie zostało poinformowane wcześniej o absencji pracowników. Dziś rano w ośrodku stawiło się do pracy 3 z 14 wyznaczonych egzaminatorów. Pozostali przedstawili zwolnienia lekarskie.

Kamil Kalinka przyznaje, że po części rozumiem postulaty egzaminatorów. – Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w 90% utrzymują się z opłat za egzaminy. Tych przez niż demograficzny jest zauważalnie mniej.

Jak dodaje dyrektor, jeżeli protest potrwa dłużej, to osoby zapisane na egzamin praktyczny mają być informowane o jego anulowaniu z wyprzedzeniem. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu zatrudnionych jest w sumie 23 egzaminatorów.