Tarnobrzeg. Prezydent podsumował najważniejsze działania minionego roku.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Prezydent Tarnobrzega podsumował ubiegły rok w mieście. Między styczniem, a lutym spłynęły dane za 2019 rok co – jak powiedział dziś podczas konferencji  Dariusz Bożek – pozwoliło na uzyskanie konkretnego obrazu  wypracowanych spraw.

Prezydent podkreślił, że w minionym roku udało się zdiagnozować wiele problemów miejskich i je rozwiązać.

Dariusz Bożek podał przykład Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które po zawirowaniach wyszło na prostą. Dokapitalizowane, ma teraz płynność finansową i plany.

W podobnym tonie wypowiadał się o Wydawnictwie Samorządowym, wydawcy Tygodnika Nadwiślańskiego, które rok 2019 zakończyło z zyskiem.

O spółce miejskiej, Rejon Dróg Miejskich, prezydent Bożek mówił, że ma szanse stać się firmą konkurencyjną poza granicami Tarnobrzega, a w samym mieście zleca jej się coraz więcej zadań.

Włodarz Tarnobrzega nie podał konkretów jeżeli chodzi o termin rozpoczęcia budowy wyczekiwanej obwodnicy miasta, ale zapewnił, że dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości około 43 i pół miliona złotych jest zabezpieczone w Urzędzie Marszałkowskim  w Rzeszowie i czeka na wykorzystanie. W tej sprawie dodał też, że miasto przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu.

Podczas konferencji prezydent przypomniał o czasowym zbyciu mniejszościowego pakietu udziałów spółki miejskiej Tarnobrzeskie Wodociągi.  – Bez tych ponad 20 milionów nie byłyby możliwe inwestycje na przykład nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na które udało się pozyskać pieniądze z zewnątrz– powiedział Dariusz Bożek.

Prezydent zwrócił się do wszystkich, którzy mają duże oczekiwania  w stosunku do władz miasta.

W konferencji uczestniczyli naczelnicy najważniejszych wydziałów Urzędu Miasta Tarnobrzega oraz prezesi części spółek miejskich.