Tarnobrzeg. Prezydent apeluje do młodych, seniorów i prowadzących działalność.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

O całkowitą rezygnację ze spotkań towarzyskich, unikanie miejsc publicznych apeluje do młodzieży prezydent Tarnobrzega. Dariusz Bożek zwraca się do seniorów z prośbą o pozostanie  w domach. Prosi także właścicieli pubów, klubów, restauracji, centrów sportowych o rozważenie możliwości tymczasowego zawieszenia działalności lokali. Wszystko to na czas wzmożonych działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

– Nigdy nie myślałem, że jako wieloletni nauczyciel będę kiedyś namawiał młodych do przeniesienia swojego życia towarzyskiego do przestrzeni wirtualnej. A jednak –  mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Prezydent Bożek przekonuje, że najbliższe dni powinny być potraktowane przez młodych jako kwarantanna a nie ferie. Zdaniem prezydenta dużą rolę   w tym względzie mają rodzice, którzy winni są swoim pociechom rozmowę o zagrożeniach jakie niesie niestosowanie się do sugestii pozostania w domach.

Włodarz Tarnobrzega skierował swoje słowa do osób starszych. Przypomniał, że od poniedziałku uruchomiony zostanie specjalny numer alarmowy z myślą o seniorach.

Numer telefonu wkrótce podamy na naszej antenie. Dariusz Bożek zwrócił się też z prośbą do właścicieli pubów, klubów, restauracji, centrów sportowych o zawieszenia działalności.

Prezydent Tarnobrzega podkreślił, że tylko wspólne, zdecydowane działania pozwolą zapanować nad wirusem.