Tarnobrzeg. Powstanie jadłodzielnia?

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu ma stanąć lodówka, do której każdy będzie miał swobodny dostęp. Zarówno zainteresowani  pozostawieniem w niej artykułu żywnościowego jak i wszyscy, którzy zechcą się czymś poczęstować.  Do miasta dotarł Foodsharing. Ideę dzielenia się jedzeniem z innymi, a tym samym nie marnowania produktów  spożywczych mają koordynować wolontariusze.

Foodsharing z angielskiego „dzielenie się jedzeniem” narodził się  w 2012 roku w Niemczech. W Tarnobrzegu utworzenie jadłodzielni zainicjowała Justyna Uchańska. Przedstawicielka  Tarnobrzeskiej Rady Kobiet  pomysł przedstawiła pozostałym członkiniom organu. Zamiar spotkał się z pozytywnym odzewem.

Mówi Justyna Uchańska.

Trwają intensywne przygotowania do wcielenia pomysłu w życie.  Justyna Uchańska powiedziała nam, że przedsięwzięciu przyklasnął prezydent Tarnobrzega. Jest już lodówka, a  miejsce, w którym stanie to  z dużym prawdopodobieństwem plac targowy przy ulicy Kwiatkowskiego. Informacje na temat inicjatywy można śledzić na stronie facebookowej Foodsharing Tarnobrzeg.