Tarnobrzeg. Powstała książka o wsi, której już nie ma.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W najbliższych dniach ukaże się trzecie, albumowe wydanie książki o nieistniejącej już wsi Jeziórko i jej mieszkańcach. Autorem publikacji pod tytułem „Jeziórko nasze słoneczko” jest ksiądz Adam Kamiński, wikary z parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Jeziórko była to wieś w Gminie Grębów. W związku z budową kopalni siarki miejscowość została wysiedlona i zlikwidowana. Ostatnie gospodarstwa Jeziorzanie opuścili na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Mówi autor książki ksiądz Adam Kamiński.

Blisko trzystustronicowa pozycja zawiera około 700 zdjęć. W rozdziałach znaleźć można informacje na temat wsi Jeziórko i życiu Jeziorzan – jej mieszkańców. Nie brakuje  wspomnień związanych między innymi z wysiedleniem. Najnowsze wydanie książki zawiera treści poświęcone pracownikom kopalni Jeziórko. Jest w nim też historia pomnika siarki stojącego w Gminie Grębów.

Autor książki „Jeziórko moje słoneczko” , ksiądz Adam Kamiński zaprosił Jeziorzan na spotkanie w najbliższą niedzielę, 12 grudnia o godzinie 14.30 do kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Po mszy świętej zaprezentuje publikację. Książka będzie do nabycia przy parafii.