Tarnobrzeg, powiat tarnobrzeski. Koronawirus u mieszkanki. Zmarł 85-letni pacjent.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jedna osoba, to mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego w sile wieku, która aktualnie przebywa w izolacji.

Koronawirusa potwierdzono także u starszej kobiety z powiatu leżajskiego (hospitalizacja) i starszego mężczyzny z powiatu stalowowolskiego (izolacja).

Szpital zakaźny w Łańcucie wydał komunikat o śmierci pacjenta z powiatu tarnobrzeskiego z potwierdzoną infekcją COVID19. Mężczyzna miał 85 lat i cierpiał na poważne choroby współistniejące. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o mieszkańca Tarnobrzega.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 3559 testy.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono w sumie 159 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego na obszarze, który swoją działalnością obejmuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnobrzegu – 28 przypadków.

10 osób na Podkarpaciu wyzdrowiało. Odnotowano 7 zgonów.