Tarnobrzeg. Ponowne odkomarzanie miasta

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na terenie Tarnobrzega w najbliższych dniach zostanie przeprowadzone kolejne odkomarzanie. Z nocy z czwartku na piątek oprysk zostanie wykonany na osiedlach: Nagnajów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Przywiśle, tereny rekreacyjne przy os. Przywiśle, skarpa Wiślana, Siarkowiec, Wielopole, Stare Miasto, Park Dzikowski, ogrody działkowe (Miechocin, Kamionka (po prawej stronie obwodnicy) Mokrzyszów, Wymysłów, Zwierzyniec) oraz na terenach przy Jeziorze Tarnobrzeskim.
W nocy z piątku na sobotę lipca odkomarzanie zostanie przeprowadzone na osiedlach: Serbinów, Piastów, Borów, Dzików, tereny rekreacyjne Przy Zalewie, Podłęże, Zakrzów, Sobów, Sielec, Wielowieś, ogrody działkowe (Nadole, Kamionka (od strony Stanisława Orła), Związkowiec, Siarkopol).

Każdego dnia akcja będzie się rozpoczynać po godzinie 20.00. Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych.
Przebywanie w rozpylonej chmurze tych środków jest szkodliwe.
Jak podaje producent nie ma obowiązku stosowania karencji dla owoców i warzyw, ale zaleca się dokładne ich wymycie przed spożyciem. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, termin odkomarzania może ulec zmianie.