Tarnobrzeg. Ponad setka zawodników sprawnych i niepełnosprawnych mierzyła się w ping-pongu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponad 100 zawodników z kilku województw wzięło udział w II Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu. Wydarzenie odbyło się w sobotę, w hali sportowej Zespołu Szkół numer 1, popularnej „Prymasówce”. Zawody zorganizował IKS Tarnobrzeg.

W zmaganiach brały udział zarówno osoby sprawne jak i niepełnosprawne, kobiety i dzieci. Najmłodszy zawodnik miał 10 lat, a najstarszy 80.

-Niestety w ubiegłym roku przez pandemię imprezy nie było. Zawodnicy mieli trudności w odbywaniu treningów, ale frekwencja na turnieju jest dziś duża – mówił prezes IKS Tarnobrzega Rajmund Zięba.

W programie wydarzenia znalazła się nowa kategoria.

W kategorii integracyjnej OPEN pierwsze miejsce zajął Daniil Ustinov. Zawodnik na wózku pochodzi z Ukrainy. Od pięciu lat mieszka w Polsce. Zaczął grać w wieku 12 lat. Marzeniem reprezentanta Klubu START Katowice jest medal na paraolimpiadzie.

W przygotowaniach do zawodów Daniilowi Ustinovi pomagał Piotr Slodczyk.

Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego z uwzględnieniem specyfiki sportu niepełnosprawnych. Oprócz nowej kategorii Uczestnicy startowali w turnieju indywidualnym z podziałem na płeć. Sprawni w siedmiu kategoriach wiekowych, zaś niepełnosprawni w pięciu klasach startowych.