Tarnobrzeg. Policjanci podsumowali sezon wakacyjny nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 W wakacje nikt nie utonął w Jeziorze Tarnobrzeskim. Było bezpiecznie. Tak  w skrócie podsumowali letnie miesiące policyjni wodniacy.

Jak informuje rzeczniczka tarnobrzeskiej policji podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona policjanci z Tarnobrzega wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim, pełnili służbę zarówno na wodzie jak i na brzegu. Mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, quady i najnowocześniejsze łodzie patrolowali rejon zbiornika.

Od początku czerwca, policjanci prowadzili akcje profilaktyczne, w tym pikniki. Promowali w ten sposób bezpieczny wypoczynek nad wodą. W podejmowanych przedsięwzięciach byli wspierani przez strażników miejskich, państwową straż rybacką i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe..

Policyjni na wodzie interweniowali 138 razy,  wylegitymowali 379 osób, przeprowadzili jedną akcję ratunkową, skontrolowali 97 obiektów pływających,  a  121 osób, które usiadły za sterami jednostek pływających zostało poddanych kontroli stanu trzeźwości. Funkcjonariusze  nałożyli 80 mandatów.

Mimo że wakacje się skończyły  policjanci w dalszym ciągu pełnią służby nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Kontrolują teren przybrzeżny i akwen, dbają o bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego oraz prowadzą kontrole rejonów zagrożonych kłusownictwem.

Fot. KMP Tbg.