Tarnobrzeg. Pojadą rowerami do Gdańska w szczytnym celu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tarnobrzeżanie Robert Chrząstek, Grzegorz Assman, Arkadiusz Szczołko, mielczanie Tomasz Szatko, Janusz Bańka oraz Hubert Rębisz z Majdanu Królewskiego w najbliższą sobotę wsiądą na rowery i przejedzie ponad sześciuset kilometrową trasę z Tarnobrzega do Gdańska. Chcą w ten sposób zebrać blisko 20 tysięcy złotych na zakup specjalistycznej platformy wibracyjnej i pobyt na turnusie rehabilitacyjnym dla Adrianka Wrucha z Tarnobrzega cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.

Mówi Robert Chrząstek.

To nie pierwszy raz Akcja “Kilometry dla Dzieci” organizowana jest od 2017 roku. Każdego lata amatorzy kolarstwa szosowego wyruszają w innym kierunku. Na swoich rowerach dojechali już do Szczecina, Karpacza, a nawet nad Adriatyk.

Kolarze wyruszą z Placu Bartosza Głowackiego w sobotę o 8. Do Gdańska, a właściwie na Westerplatte zamierzają dotrzeć następnego dnia w godzinach popołudniowych. Zapasowy sprzęt oraz prowiant będzie rozlokowany w dwóch samochodach które będą towarzyszyć uczestnikom wyprawy na trasie. Koszty paliwa, zakwaterowania i wyżywienia zdecydowały się pokryć firmy z Tarnobrzega i Mielca.