Tarnobrzeg. Piłkarska drużyna Siarki z nowym trenerem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Drugoligowa Siarka Tarnobrzeg ma nowego trenera. Został nim Łukasz Becella, zastępując na tym stanowisku Sławomira Majaka, który zrezygnował z pełnienia roli szkoleniowca piłkarzy. Nowy trener został zaprezentowany podczas konferencji prasowej w siedzibie klubu.

Drużyna z Tarnobrzega nie ma ostatnio dobrej passy. Na osiem rozegranych spotkań Siarka wygrała jedno. Dwa zremisowała, a pięć meczy zakończyło się przegraną. Zmiana na stanowisku trenera ma to zmienić. – Czterdziestotrzyletni Łukasz Becella pracował dotychczas w Zagłębiu Lubin, Rakowie Częstochowa, Lechu Poznań, młodzieżowej reprezentacji Polski i innych klubach z ekstraklasy. Była to jednak zawsze rola trenera asystenta, bądź analityka. Praca w Siarce to jego pierwsza samodzielna funkcja. Kontrakt został podpisany na rok, z opcją przedłużenia o kolejny – informuje klub.

– Obraliśmy taki kierunek, aby był to młody trener z dobrym lub bardzo dobrym warsztatem – mówił podczas konferencji prezes Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg Dariusz Dziedzic.

– Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy i wiemy jakie cele postawili przede mną prezesi – mówił nowy trener siarki Łukasz Becella.

Trener przedstawił także plan pracy na najbliższe dni.

Skład szkoleniowy tarnobrzeskiej drużyny na razie nie ulegnie zmianie. Pierwszy mecz z nowym trenerem Siarka rozegra na wyjeździe w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem drużyny z Tarnobrzega będzie Polonia Warszawa.

(fot. Siarka Tarnobrzeg)