Tarnobrzeg: Pijani rodzice opiekowali się dzieckiem

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Pijani rodzice opiekowali się 2-letnią córką.
Informacje, że nietrzeźwi rodzice opiekują się małoletnim dzieckiem policjanci otrzymali w sobotę po południu.
Do zdarzenia miało dojść w jednym z mieszkań, przy ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu.Stróże prawa, po wejściu do mieszkania, zastali rodziców, od których była wyczuwalna silna woń alkoholu. 30-letni mężczyzna miał bełkotliwą mowę, przeklinał i był zdenerwowany. 37-letnia kobieta miała problem z utrzymaniem równowagi. Po mieszkaniu chodziła 2-letnia dziewczynka, która była mocno wystraszona. W sąsiednim pokoju przebywali pijani dziadkowie dziecka w wieku 62 i 63 lat.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obojga rodziców. 37-letnia kobieta miała ponad  promil alkoholu w organizmie, a 30-letni ojciec dziecka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu, oprócz policjantów, interweniował pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Dziewczynka trafiła do szpitala, a następnie pod opiekę rodziny.
O zdarzeniu poinformowano sąd rodzinny. Dzielnicowi oraz pracownicy MOPR będą monitorować sytuację rodzinną. Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili 2-letnią córeczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.