Tarnobrzeg. Pijanego pirata drogowego zatrzymał policjant po służbie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

19-letni nietrzeźwy kierowca łamiąc przepisy przemierzał autem ulice Tarnobrzega. Jego poczynania udaremnił funkcjonariusz tarnobrzeskiej policji, który wracał z pełnionej służby. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

Kierowca Volkswagena Golfa poruszał się z dużą prędkością i wykonywał niebezpieczne manewry. Mówi rzeczniczka tarnobrzeskiej policji, podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona.

Policjant, który był świadkiem zajścia ruszył w pościg za pojazdem. Po pościgu, który trwał kilkanaście minut funkcjonariuszowi udało się zatrzymać Volkswagena. Wówczas jego kierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Policjant dogonił i obezwładnił młodego mężczyznę. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego. Na miejscu interweniowali policjanci ruchu drogowego.

Kierowcą golfa okazał się 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że młody uszkodził zaparkowanego Forda. Szacowana jest wartość powstałej szkody.

Za popełnione przestępstwo 19-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.