Tarnobrzeg. Park w Zakrzowie zajęty prawie w maksimum

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W hali produkcyjnej i w inkubatorze Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo Technologicznego nie ma już na ten moment wolnych powierzchni do wykorzystania pod ewentualność działalność. Do dyspozycji pozostały jednie pomieszczenia biurowe.

Poinformował o tym na ostatniej konferencji prasowej dyrektor Parku Maciej Ślęzak.

Z przedstawionych na spotkaniu statystyk wynika, że minionym roku zawartych zostało 15 nowych umów najmu, 30 zostało przedłużonych a 6 umów zostało rozwiązanych. W Parku miały miejsce szkolenia, spotkania a także zajęcia z programowania robotów dla dzieci. Obiekt wprawdzie przeszedł drobne prace konserwacyjne, jednak wymaga jeszcze pewnych nakładów inwestycyjnych. Potrzebna jest modernizacja systemu klimatyzacji, mechanizmu otwierania okien i alarmu. W planach jest montaż paneli fotowoltainczych.

W parku swą siedzibę ma Stowarzyszenie Wschodni Sojusz Motoryzacyjny. W jego skład wchodzi 30 firm związanych z motoryzacją, instytucji oraz uczelni. Obecny jest tam choćby Pilkington Automotive Poland. Mówi prezes zarządu spółki Ryszard Jania.

Misją Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo Technologicznego zlokalizowanego na osiedlu Zakrzów jest podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta, wspieranie przedsięwzięć innowacyjnych a przede wszystkim wspieranie młodych początkujących przedsiębiorców. Najemcy mogą liczyć na preferencyjny czynsz.